Aksaray Marka Patent Tescil

Aksaray

Marka Patent Hizmetleri

Aksaray ilinde tüm marka ve patent işlemleriniz için yanınızdayız. Size sunduğumuz hizmetlerimizi daha yakından inceleyin.

İşletmenizin marka olma yolunda başarılı bir şekilde ilerlemesini sağlamak için kurumsal tescil firmamızdan Aksaray patent hizmeti alabilirsiniz. Marka, herhangi bir ürün ve hizmetin sektörde diğerleri arasından ayrılmasını sağlayan bir unsurdur. Eğer markanızı patent ile güvence altına alırsanız ürün ve hizmetlerinizin belirli standartlar kapsamında tüm haklarına sahip olarak alanınızda lider konuma ulaşabilirsiniz.

Markanızın tescil edilmesinin ardından size ait isim ve ürün haklarının sektörde kullanılmasını önleyerek gelecek için yatırım da yapabilirsiniz. Marka değerini artıran ve firmanın kurumsal bir nitelik kazanmasını sağlayan bu uygulamalar kendi içinde zorlu bir sürece sahip olması nedeniyle başvurularınızı uzmanlar eşliğinde gerçekleştirmeniz gerekir. Türk Patent üzerinden detaylı sorgulama ve başvuru işlemleri için uzman desteği sunmaya devam ediyoruz.

Aksaray Marka Tescil Başvurusu

Marka olmak sizin sektörde eşsiz ve lider olmanızı sağlayan en temel unsurdur. Markanızla ilgili olarak harf, şekil, logo, isim, unvan ve sizi tanımlayan daha pek çok farklı unsur resmi kurum onayı ile tescillenerek bu sembollerin farklı kişiler tarafından kullanımının önüne geçebilirsiniz. Firma adına tüzel kişi olarak veya gerçek kişiler tarafından marka tescil işlemlerinin yapılması mümkündür.

Marka tescil işlemlerinden farklı olarak patent ise size veya firmanıza ait bir buluşun tüm haklarının belirli süre elinde tutmanızı sağlayan temel unsurdur. Bu sayede ürünlerinizin taklit edilmesinin önüne geçebilir, lisans verme ve satma hakkını elinizde bulundurabilirsiniz. Marka tescil başvurusu ve patent işlemleri için firmamızdan kurumsal destek alarak kısa sürede sektörde liderliğinizi ilan edebilirsiniz.

Marka Tescil Başvurusu Nasıl Yapılır?

Marka tescil başvurusu yapmadan önce derinlemesine bir araştırma yapılması ve daha önce ilgili isim ve işaretlerin tescil edilmediğinden emin olmak gerekir. Firmanızın ve sizin adınıza bu süreçleri takip ederek sektörde tek olmanız adına detaylı çalışmalar yürütülmektedir.

Marka tescil işlemleri için başvuru yaparken gerekli evrak firma adına ve şahıs adına yapılan başvuru türüne göre değişiklik gösterecektir. Aksaray patent ve marka tescil olarak kısa zamanda işlemlerinizi gerçekleştirmenizi sağlıyoruz.

  • Şahıs Adına Yapılan Başvurular: Nüfus cüzdanı, logo örneği, vekaletname, TCKN – vergi no vb.
  • İşletme/Firma Adına Yapılan Başvurular: Ticari faaliyet belgesi, vergi levhası, logo örneği, vekaletname vb.

Firmalar ve şahıslar adına yapılacak başvurularda talep edilen belgeler farklılık gösterecektir.

Aksaray Patent Sorgulama

Patent almak için yapacağınız başvurularda ürünlerinizin belirli kriterleri taşıması istenir. Söz konusu ürünün alanında yeni olması aranır. Diğer bir tabirle buluş niteliği taşıması oldukça önemlidir. Patent işlemlerinin ardından bu buluşun tüm üretim, kullanım, lisans ve satma haklarını elinize alarak markanızın veya kendi adınızın sektörde lider olmasını sağlayabilirsiniz.

Patent sorgulama işlemleri ise bu ürünlerin benzerlerinin veya aynılarının daha önce tescillenip tescillenmediğinin sorgulanmasıdır. Bu sayede ürününüzün gerçekten alanında tek olduğu öğrenilir ve patent başvuru işlemleri gerçekleştirilir. Türk Patent Enstitüsü üzerinden başvuru yapmadan önce detaylı bir sorgulama son derece önemlidir.

Aksaray Patent ve Tescil İşlemleri

Aksaray’da ürünlerini veya markasını tescil ettirmek, patentlenerek tüm haklarına sahip olmasını sağlamak isteyenler firmamızın uzmanlığından yararlanarak bu taleplerinin yerine getirilmesini sağlamaları mümkündür. Detaylı sorgulama işlemleri, hızlı başvuru ve sonuç alma gibi avantajlardan yararlanarak tüm patent işlemlerinizi kolayca gerçekleştirmenizi sağlıyoruz.

Patent araştırma işlemleri ve tescil sorgulama gibi birçok hizmetten yararlanarak Aksaray patent kurumumuzdan hizmet talep ederek kısa sürede rakiplerinizi geride bırakacak ve sektörde öne çıkacak etkili bir hamle yapabilirsiniz. Markalaşma ve başarı yolunda tescil ve patent işlemleri birçok yönden önemlidir.

Cadde Patent fikri hakların yönetimi konusunda ulusal ve uluslararası platformda hizmet vermektedir.

Çalışma Saatleri

9.00 - 18.00 Pazartesi - Cumartesi

Canlı destek ve ayrıntılı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

Hemen Ara