Çanakkale Marka Patent Tescil

Çanakkale

Marka Patent Hizmetleri

Çanakkale ilinde tüm marka ve patent işlemleriniz için yanınızdayız. Size sunduğumuz hizmetlerimizi daha yakından inceleyin.

Çanakkale patent ve marka tescil hizmetleri sayesinde buluşunuzu ya da ürününüzü koruma altına alabilir, yasal hak sahibi olabilirsiniz. Günümüzde çok daha önemli halen gelen patent başvuruları oldukça zorlu olmakta, bekleme süreleri ve özellikle eksik – yanlış belge verme sonucunda olumsuz sonuçlanabilmektedir. Firmamız sayesinde ise tüm işlemlerinizi hızlı, güvenli ve pratik bir şekilde yapabilirsiniz.

Çanakkale Patent İşlemleri Nedir?

Kişilerin ya da kuruluşların tamamen kendilerine ait olan buluşların ve bu buluşların kullanıldıkları ürünlerin kullanım haklarının sadece kendilerine ait olmasına patent denilmektedir. Ancak bu hakkı elde etmek için patent başvurusunda bulunulması gerekmektedir. Patent başvurusu yapmayan kimseler patent alamamaktadırlar.

Çanakkale patent işlemleri için gereken tüm hizmeti sağlayan firmamız, patent alımında kişi ve kuruluşlara yardımcı olmaktadır. Patent sahibi olmak, ilgili ürünün belirtilen süre boyunca kullanma, ithal etme ya da satma gibi işlemlerini patent sahibine yasal çerçevesinde sunmaktadır. Böylece, başka kimselerin buluştan yararlanmasının önüne geçildiği gibi maddi kayıp yaşanmasını önlemektedir.

Patent başvurusu aynı zamanda marka değeri için de son derece önemlidir. Çünkü çoğu buluş ya da kullanılan ürün, bir marka adı altında piyasa çıkarıldığı için markanın zedelenmemesi ya da başkaları tarafından kullanılarak marka değerinin düşürülmemesi adına önem taşımaktadır. Markayı iyi bir şekilde korumak ve kullanıcılar tarafından tercih edilebilir olmasını arttırmak için patent başvuruları bu açıdan da önem taşımaktadır.

Ayrıca Burdur patent bilgilerine bakabilirsiniz.

Çanakkale Patent İşlemleri Nasıl Yapılır?

Patent başvuruları günümüzde bir zorunluluk haline geldiği için iki şekilde yapılabilmektedir. İlk yöntem bireysel başvurular olup konuya vakıf olmayan kimseler tarafından gerçekleştirilmesi uğraştırıcı ve zaman alan bir yöntemdir. Çünkü patent başvurusu yapmak ve her şeyden önemlisi olumlu sonuçlanması için süreç içinde gereken tüm belgelerin ve formların eksiksiz bir şekilde tamamlanması gerekmektedir. Ayrıca bireysel başvurularda detaylı bir patent araştırması da yapılamayacağı için aynı ürünün patentinin olup olmadığını öğrenmek de çok zor olacak, eğer ürün varsa, yapılan başvuru zaman kaybına neden olacaktır.

Böylesi sorunların önüne geçmek için firmamızı tercih edebilir ve aracılık sayesinde patent başvurunuzu daha sorunsuz ve hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Patent başvurusu sırasında istenen tarifname, araştırma raporu, teknik resim gibi belgeleri firmamız sürecin başından itibaren hazırlamakta ve böylece ortaya çıkacak sonucu da tahmin edebilmektedir. Sonuç olumsuz görünüyorsa patent başvurusu yapacak kişi ya da kuruluşlara ilgili yerleri söylemekte, böylece zaman kaybetmelerinin önüne geçmektedir. Ayrıca sunulan ekonomik fiyatlar sayesinde de çok fazla meblağ harcamadan patent başvurusunun gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır. Sürecin tamamında sunulan destek ile birlikte gerekli olan belgeler hazırlandıktan sonra; patent başvurusu yapılmakta ve herhangi bir aksilik çıkmadığı durumda, başvuru sahipleri patent tescil belgesine sahip olmaktadırlar. Çanakkale patent hizmeti ile birlikte süreç daha kısa, daha hızlı ve daha güvenli hale gelmektedir.

Cadde Patent fikri hakların yönetimi konusunda ulusal ve uluslararası platformda hizmet vermektedir.

Çalışma Saatleri

9.00 - 18.00 Pazartesi - Cumartesi

Canlı destek ve ayrıntılı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

Hemen Ara