Elazığ Marka Patent Tescil

Elazığ

Marka Patent Hizmetleri

Elazığ ilinde tüm marka ve patent işlemleriniz için yanınızdayız. Size sunduğumuz hizmetlerimizi daha yakından inceleyin.

Elazığ patent ve marka tescili işlemleriniz ile birlikte buluşlarınızın ya da ürünlerinizin yasal korumasını ve kullanım hakkını çok kolay bir şekilde firmamız üzerinden tamamlayabilirsiniz. Günümüzde çeşitli alanlarda yapılan buluşların ve bu buluşların kullanıldığı ürünler başkaları tarafından izinsiz bir şekilde kullanılmaması için patent alımı son derece önemlidir. Ancak patent başvuruları zorlu bir süreç olduğu bireysel olarak yapılan başvurular olumlu sonuçlar yaratmamaktadır.

Elazığ Patent İşlemleri Nedir?

Firmamız tarafından sunulan Elazığ patent işlemleri sayesinde buluş ya da ürünleriniz için hızlı, ekonomik ve olumlu sonuçlar yaratabilirsiniz. Kişilerin ya da kuruluşların kendilerine ait olan buluşların kullanım haklarının elde edilmesi bakımından önem taşıyan patent belgesi, alınmadığı durumlarda maddi zararlar yaratabilmektedir. Çünkü böylesi durumlarda kendi buluşunuz başkaları tarafından da kullanılmakta ve kazanç sağlanmaktadır. Bunun yanında ise marka değeriniz de olumsuz etkilenebilmektedir.

Böylesi sorunların önüne geçmek için patent başvurusu yapmak ve buluşlarınız hakkında tek söz sahibi olmak oldukça önemlidir. Patent belgesinin alınması halinde buluş ya da ürün hakkında üçüncü kişi ya da kuruluşların ürünü kullanması ve kâr sağlamalarının önüne geçilmektedir. Patentin geçerli olduğu süre boyunca söz konusu buluş hakkında tasarruf yapmak, ithal etme, satma ya da kullanma gibi hakların tamamından yararlanabilirsiniz. Yasal olarak patenti alınmış bir ürünün başkaları tarafından kullanılması ise yasalar çerçevesinde koruma altına alındığı için cezai yaptırımları bulunmaktadır.

Ayrıca Çankırı patent bilgilerini yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Elazığ Patent Hizmetleri

Sunulan patent işlemleri sayesinde zorlu olan bu süreci son derece kolay bir hale getirebilirsiniz. Patent başvurusu yapmak için her ne kadar bireysel başvurular da kabul ediliyor olsa da bireysel başvurular oldukça zaman alıcı ve yorucu olabilmektedir. Çünkü patent başvurusu için hazırlanması gereken birtakım önemli belgeler bulunmaktadır. Bunlar;

  • Buluş özeti; başvuru yapılan buluş hakkında kısaca bilgi verir.
  • Tarifname; patent başvurusu için en önemli kısımdır. Buluşun nasıl ortaya çıktığı ve yapıldığı hakkında kapsamlı bilgiler yer almaktadır. Hangi ihtiyacı gidereceği, hangi konulara karşılık geleceği ve benzer buluşlardan nasıl ayrıldığı gibi konular detaylı ve özenli bir şekilde anlatılmalıdır. Bu kısmında kısa ya da uzun olmaması gerekmektedir. Aynı zamanda doğru bir şekilde ifade edilmediğinde de sonuca olumsuz bir şekilde yansımaktadır.
  • Teknik çizim; başvuruya söz konusu olan buluş ve ürün hakkında detaylı çizimler olduğu ve buluşun nasıl çalıştığı ya da kullanıldığını anlatan bölümdür. Uzmanlık gerektiren bir kısım olduğu için yine profesyonel destek sonucunda yapılmalıdır.
  • Koruma kısmı; diğer kısımlar kadar önemli olan koruma alanı, ürününüzü hangi alanlarda serbest bıraktığınız ve hangi koşullarda kullanılmayacağının kabul edilmesi bakımından büyük önem taşımaktadır.

Tüm bu alanlar ve daha fazlası yanlış ya da eksik şekilde girilmesi halinde patent başvurunuz olumsuz sonuçlanacaktır. Uygun fiyatlar ve hızlı hizmet için Elazığ patent hizmetleri seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

Cadde Patent fikri hakların yönetimi konusunda ulusal ve uluslararası platformda hizmet vermektedir.

Çalışma Saatleri

9.00 - 18.00 Pazartesi - Cumartesi

Canlı destek ve ayrıntılı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

Hemen Ara