Niğde Marka Patent Tescil

Niğde

Marka Patent Hizmetleri

Niğde ilinde tüm marka ve patent işlemleriniz için yanınızdayız. Size sunduğumuz hizmetlerimizi daha yakından inceleyin.

Niğde patent işlemleriniz için firmamız tarafından sunulan patent ve marka işlemleri hizmetleri ile güvenilir hizmet alabilirsiniz. Kısa süre içerisinde markanızı ya da ürününüzü koruma altında tutabilirsiniz. Bu sayede kişiler ve işletmeler için çok önemli olan patent başvuruları ekonomik çözümler ile sonuca kavuşuyor.

İlginizi Çekebilir: Kütahya Patent

Niğde Patent İşlemlerinde Uzman Yöntem

Kendi buluşlarınız ya da ürünlerde kullanılan buluşların koruma altına alınması günümüz piyasa koşulları arasında rekabet etmek zordur. Aynı zamanda da diğer rakiplerin önüne geçmek açısından son derece önemlidir. Bunun sağlanması için de patent ve marka tescili işlemleri önem taşımakta olup sürecin başından sonuna değin en iyi koşullarda sağlanması gerekmektedir. Niğde patent işlemleri her ne kadar günümüzde bireysel olarak da yapılıyor olsa da bireysel başvurularda yanılma ve devamında sürecin olumsuz sonuçlanması yüksek ihtimal taşımaktadır. Bu yüzden markanın ya da ürünün korunma altına alınması için patent işlemlerinde uzmanlık taşıyan firmamızın tercih edilmesi süreci en hızlı ve olumlu bir şekilde sonuca vardırmak için önemlidir.

Patent başvurusu yapılmadığı ya da hatalı başvuru yüzünden olumsuz sonuçlandığında markanız ya da buluşlarınız büyük bir tehdit içerisinde olmaktadır. Piyasa içerisindeki rakipleriniz marka adınızı kötüye kullanabilir ve haksız kazanç elde edebilirler. Aynı zamanda buluşlarınızı da izin talebinde bulunmadan, ücretsiz bir şekilde kullanabilirler ve bu durumda herhangi bir yasal hak talebinde bulunamazsınız. Böylesi durumların önüne geçmek adına patent ve marka tescili başvuruları için dikkatli olunmalı ve gün kaybetmeden işlemlerin sonuçlanması sağlanmalıdır.

Patent Başvurularında Kolay Yöntem

Ancak patent ve marka tescili başvuruları için zaman kaybetmemek gerekse de başvuru süreci oldukça uzun olabilmektedir. Özellikle alanında yetkin olmayan kişiler ya da bireysel başvurular sonucunda patent için gerekli belgeler ve diğer noktaların tamamlanması zaman alır. Başvurunun olumsuz sonuçlanması durumda tekrar aynı prosedürü takip etmek gerekmektedir. Uzun ve karmaşık bir süreç olan patent başvurusu süreci için tüm noktalara ayrı bir özen göstererek yaklaşmak gerekmektedir. Patente konu olan buluş ya da marka için detaylı araştırma raporunun hazırlanması, diğer ürünlerden farklılığının ya da benzerliklerinin ortaya koyulması gerekir. Ve hangi aşamalar kapsamında patent sürecine gelindiğinin detaylı olarak başvuru belgeleri arasında yer alması gerekmektedir. Bu bakımdan gözden kaçacak en ufak bir nokta dahi sürecin sonunda olumsuz yanıt almak anlamına gelmektedir.

Ayrıca özellikle buluş başvuruları için sunulacak belgeler arasında projelerin de büyük önemi bulunmaktadır. Projeler söz konusu ürünlerin ya da buluşların hangi alanda patente dahil olacaklarını içermektedir. Örnek olarak herkesin yapabileceği ya da zaten halihazırda kullanımda olan ürünler için patent başvurusu yapılmazken, patente konu edinilen söz konusu buluş ya da ürünün, neden diğerlerinden farklı olduğu da raporlama şeklinde iletilmesi gerekmektedir.

Tüm bu süreçler ise zaman ve maddi açıdan kayıp yaratacağı için firmamızı tercih ederek sürecin lehinize olumlu bir şekilde sonuçlanmasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda başvuru esnasında gerekli olan buluş özeti, tarifname, teknik resim ve diğer belgelerin de temini firmamız tarafından sağlanmakta, böylece süreç destek odaklı hızlı bir şekilde çözüme kavuşturulmaktadır. Patente sahip olmayan markalar ya da buluşlar piyasa içinde hızlı bir şekilde kaybolur. Patente sahip olan marka ya da buluşların piyasada kalıcı yer edindikleri gerçeğinden hareketle ürünleriniz ve marka adınız için sunulan hizmetler neticesinde en iyi hizmeti elde etmeniz kolay hale geliyor. Niğde patent işlemleri üstelik ekonomik çözümler ile müşterilere kolayca sağlanıyor.

Cadde Patent fikri hakların yönetimi konusunda ulusal ve uluslararası platformda hizmet vermektedir.

Çalışma Saatleri

9.00 - 18.00 Pazartesi - Cumartesi

Canlı destek ve ayrıntılı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

Hemen Ara