Endüstriyel Tasarım Tescili Yenileme

Endüstriyel Tasarım Tescili yenileme hizmeti firmamız tarafından gerçekleştirilmektedir.

Endüstriyel tasarım tescili ile tasarımınıza 5 yıllık koruma sağlanmaktadır. Bu 5 yıllık sürenin sonunda endüstriyel tasarım tescilleri 5’er yıllık periyotlarla yenilenebilmektedirler.

Endüstriyel tasarım tescilleri, en fazla 25 yıllık koruma sağlamaktadırlar. İlgili işlemleriniz hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Türk Patent Enstitüsü’ne resmi kayıtlı olan yetkili firmamızla irtibata geçebilirsiniz.

Tasarımın Tescilinin Yayınlanması

Tescil için yeter şart oluşmuş ve müracaatın reddini gerktiren bir durum yoksa tasarım tescillenir. Yayınlanan tasarımlar her ay yayınlanan “Resmi Endüstriyel Tasarımlar Bülteni” vasıtasıyla ilan edilir. İlanın yayında kalacağı süre 6 aydır. Toplam tescil süresi 10 ile 12 ay arasında değişkenlik göstermektedir.

İtiraz

İlanı yapılan tasarımın, ilgili sınıflara haiz kurum ve kuruluşlarca, itiraz gerekçeleri ile birlikte tasarımını tesciline karşılık Türk Patent Enstitüsü’ne itiraz hakları vardır. İtiraz yazılı olarak ve 6 ay içinde yapılmak zorundadır. Türk Patent Enstitüsü itirazı inceler; itiraz haklı bulunursa tasarım tescil belgesi iptal edilir ya da reddedilir.

Soru ve önerileriniz olması halinde 0312 285 77 88 numaralarımızdan patent mühendislerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Yorum yapın

Cadde Patent fikri hakların yönetimi konusunda ulusal ve uluslararası platformda hizmet vermektedir.

Çalışma Saatleri

9.00 - 18.00 Pazartesi - Cumartesi

Canlı destek ve ayrıntılı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

Hemen Ara