Firma ve Şirket İsim Tescili

Şirket ismi tescili bir diğer deyişle firma tescil veya firma tescil olarak kullanılmaktadır. Firma isim tescili firmanıza veya firmanıza ait ürün, hizmetlerinize vermiş olduğunuz marka ibaresidir.

Şirket İsim Tescil Nasıl Alınır?

Öncelikle firma tescil araştırma işlemi firmamızca Türk Patent Enstitüsü veri tabanı ve Cadde Patent veri tabanından gerçekleştirilmektedir. Araştırma sonuçlarında markanıza birebir benzerlik gösteren veyaüçüncü kişilere ait bir marka veya markaların olmaması durumunda firma isim tescili işlemlerine geçilmektedir.

Firma isim tesciline karar verilen markalar, TPE nezdinde firma tescili başvurusu yapıldıktan sonra 3 ay süre ile resmi markalar bülteninde ilanda kalırlar. Bu 3 aylık ilan süresinde markaya itiraz gelmemesi durumunda firma isim tescil tamamlama sürecine geçilmektedir.

Tescil tamamlama harçlarının ödenmesinden sonra ortalama 2 ay içerinde firma isim tescil belgesi alınır. Tescil belgesi, başvuru tarihinden itibaren ortalama 10-12 ay içerisinde elinize geçmiş olacaktır. Ancak markanız başvuru tarihi itibariyle korunmaya başlayacaktır. Firma patenti, firma tescil konuları hakkında ayrıntılı bilgi edinmek Türk Patent Enstitüsü’ne resmi kayıtlı olan yetkili firmamızla irtibata geçebilirsiniz.

Yorum yapın

Cadde Patent fikri hakların yönetimi konusunda ulusal ve uluslararası platformda hizmet vermektedir.

Çalışma Saatleri

9.00 - 18.00 Pazartesi - Cumartesi

Canlı destek ve ayrıntılı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

Hemen Ara