Logo Tescili

Logo tescili yaygın kullanımıyla logo patenti, patent logo, logo patent olarak da bilinmektedir. Logo tescili ürün veya hizmetlerde kullandığınız markanızın yanında yer alan görsel sembolün yani logonuzun Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde marka ve logo tescili dosyalanması işlemidir.

Tarafımıza ilettiğiniz logonuz, Türk Patent ve Marka Kurumu marka veri tabanında logo patent sorgulama işlemi yapılmaktadır.

Logo tescil sorgulama işleminin olumlu olması ile logo patent başvurusu tescil işlemine geçilmektedir. Logo tescil başvurusunun Türk Patent ve Marka Kurumu’na dosyalanması, yayınlanması ve tescil edilmesi adımları ile ortalama 6 ila 8 ay arasında marka logo tescil edilmektedir.

Marka tescilislogan tescil ve logo tescili, firmamızca TPE nezdinde başvuru yapıldıktan sonra 3 ay süre ile resmi markalar bülteninde ilanda kalırlar. Bu 3 aylık ilan süresinde logo başvurusuna itiraz gelmemesi durumunda marka ve logo tescil tamamlama sürecine girer. İlk başvuru tarihi ile logonuz koruma altına alınmaktadır.

Logo Patenti Almak İçin Gerekli Olan Belgeler

Logo patenti alma başvurusu yapılırken gerçek kişi (şahıs adına) veya tüzel kişilik (Limited şirketi, Anonim şirketi vb.) adına farklılık göstermektedir.

Tüzel Kişi (şirket) Başvuruları

Şahıs Başvurusu İçin;

Logo Tescili Belgesi Almanın Faydaları Nedir?

Markanızın yanında yer alan ve tüketici nezdinde dikkat çeken logonuzun üçüncü kişiler tarafından aynı faaliyet alanında kullanılmasını engelleyerek kendinize özgü hazırlamış olduğunuz ambleminizi logo ve isim tescili belgesi ile koruma altına alabilirsiniz.

Logonun patentini almak, logo tescilleme ve logo tescil işlemleri hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Türk Patent Kurumuna resmi kayıtlı olan yetkili firmamızla irtibata geçebilirsiniz.

logo tescili, Logo Tescili

Logo Tescil Ücreti

Logo tescil fiyatları, Türk Patent ve Marka Kurumu’na ödenen marka tescil harcı ve Cadde Patent olarak firmamızın aldığı vekillik hizmet bedeli ile belirlenmektedir.

Logo patent ücreti ve logo tescil ücreti hakkında daha detaylı bilgi almak için bizi arayarak Cadde Patent isim ve logo tescili uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Yorum yapın

Cadde Patent fikri hakların yönetimi konusunda ulusal ve uluslararası platformda hizmet vermektedir.

Çalışma Saatleri

9.00 - 18.00 Pazartesi - Cumartesi

Canlı destek ve ayrıntılı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

Hemen Ara