Tasarım Tescil Sorgulama

Tasarım patenti veya endüstriyel tasarım patenti olarak bilinen ibarelerin doğru tanımı tasarım tescili işlemidir. Tasarım tescili, tasarladığınız ürününüzün resimlerini ve bilgilerinizi tarafımıza iletmeniz akabinde aynı gün içerisinde TPE nezdinde dosyalanmaktadır. Tasarım patenti başvurusu için gerekli tüm dokümanlar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Hazırlanan dokümanlar sizin onayınızdan geçtikten sonra Türk Patent Enstitüsü nezdinde dosyalanmaktadır. Endüstriyel tasarım patenti hakkında daha fazla bilgi almak için firmamız ile iletişime geçiniz.

Tasarım tescil belgesi ürününüzün dış görüntüsünün tasarımını üçüncü kişilerden korumanızı sağlayan Türk Patent Enstitüsü tarafından verilen bir belgedir. Tasarım, bir ürünün tümü, veya bir parçası veya üzerindeki süslemenin, çizgi, şekil, biçim, renk, doku, malzeme veya esneklik gibi insan duyuları ile algılanan çeşitli unsur veya özelliklerinin oluşturduğu bütünü ifade eder.”

Tasarım tescili, tasarladığınız ürününüzün resimlerini ve bilgilerinizi tarafımıza iletmeniz akabinde tasarım tescil sorgulama sonrasında aynı gün içerisinde TPE nezdinde dosyalanmaktadır.

Tasarım tescil başvurusu için gerekli tüm dokümanlar tarafımızdan hazırlanmaktadır. Hazırlanan dokümanlar sizin onayınızdan geçtikten sonra Türk Patent Enstitüsü nezdinde dosyalanmaktadır. Tasarım tescili hakkında daha fazla bilgi almak için firmamız ile iletişime geçiniz.

Yorum yapın

Cadde Patent fikri hakların yönetimi konusunda ulusal ve uluslararası platformda hizmet vermektedir.

Çalışma Saatleri

9.00 - 18.00 Pazartesi - Cumartesi

Canlı destek ve ayrıntılı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

Hemen Ara