Çankırı Marka Patent Tescil

Çankırı

Marka Patent Hizmetleri

Çankırı ilinde tüm marka ve patent işlemleriniz için yanınızdayız. Size sunduğumuz hizmetlerimizi daha yakından inceleyin.

Çankırı patent ve marka tescili işlemleriniz için firmamızın sunduğu hizmetler ve kolaylıklar kapsamında etkili sonuçlar elde edebilirsiniz. Her markanın ya da kişinin buluşları için çok önemli olan patent başvuruları bireysel yapılması halinde oldukça uğraştırıcı bir süreç olduğu için alanında deneyimli kadrosu ile hizmet veren firmamız, sonuca daha çabuk ulaşmanızı sağlayacaktır.

Çankırı Patent Hizmetleri

Çankırı patent hizmetleri sayesinde kendinize ya da işletmenize ait olan buluş ve ürünlerin kullanım haklarına tamamen sahip olabilirsiniz. Günümüz dünyasında pek çok alanda hızlı gelişmeler yaşandığı için geliştirmekte olduğunuz ya da tamamladığınız buluşun daha önce herhangi bir şekilde bulunduğunu ya da kullanılıp kullanılmadığı öğrenmek oldukça zor olabilmektedir. Patent başvurusu aşaması ilk olarak bu noktada başlamakta ve başvuru yapılacak buluşun ya da benzerlerinin neler olduğunun tespit edilmesini sağlamaktadır. Bu kısma araştırma raporu denilmektedir ve kapsamlı arama uygulamaları ile dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Ancak konuyu tam olarak bilmeyenler için patent raporu almak ve araştırması yapmak oldukça karmaşık bir süreçtir.

Patentin alınmadığı durumlarda ayrıca buluşunuzun ya da ürününüz başkaları tarafından herhangi bir bedel ödemeden kullanılacak ve kendi buluşları için de bedelsiz olarak tercih edilebilecektir. Bu durum ise hem iş gücünüze hem de maddi açıdan zarar vereceği için önlemek adına patent başvurusunun yapılmasına gerek bulunmaktadır. Patentin alınması halinde izin dışında buluşun başkaları tarafından kâr amaçlı kullanılması yasaklanmakta ve yasal güvence altına alınmaktadır.

Ayrıca Çanakkale patent bilgilerine bakabilirsiniz.

Çankırı Patent Başvurularında Yapılan İşlemler

Firma olarak patent başvurusu süresini en kısa hale getirmek için en uygun koşulları sunuyoruz. Patent başvuruları için iki nokta oldukça önemlidir. Bu noktalardan ilki olarak tüm belgelerin eksiksiz bir şekilde tamamlanması ve gerekli bilgilerin sağlanmasıdır. Belgelerin doğru şekilde hazırlanmaması ve tamamlanmaması halinde yapılacak başvurular geri çevrilecektir. Ancak yine de hemen başvuru sonuçlanmayacağı için bekleme sonunda zaman kaybı da yaşanacaktır. Bu nokta, özellikle aynı buluş geliştirme üzerinde çalışan rakipler arasında son derece önemli olabilmektedir.

Diğer bir nokta ise hızlı bir süreç elde etmektir. Hem başkalarının buluşu keşfetmesini önlemek hem de bir an önce kullanıma geçmek açısından sürecin hızlı bir şekilde işlemesi önemini korumaktadır. Firmamız tarafından sunulan hizmetler ile birlikte süreç olabilecek en makul sürelerde sonuçlanmaktadır. Başvuru öncesinde araştırma ile kapsamlı çalışmalar yapıldığı için sonucun nasıl olacağı da tahmin edilebilmektedir. Böylece kimseler hem maddi hem de zaman kaybından kurtulmuş olmaktadırlar.

Ayrıca sunulan uygun fiyatlar ile patent alma işlemleri daha da makul bir hale gelmektedir. Başvuru süresi boyunca tamamen destek sunan firmamız aynı zamanda patent alımını da günümüz şartlarına uygun hale getirmektedir. Kapsamlı bir süreç olan başvuru işlemlerini kolay hale getirerek, firmamız Çankırı patent alımı işlemleri için müşteri odaklı hizmetini sürdürmektedir.

Cadde Patent fikri hakların yönetimi konusunda ulusal ve uluslararası platformda hizmet vermektedir.

Çalışma Saatleri

9.00 - 18.00 Pazartesi - Cumartesi

Canlı destek ve ayrıntılı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

Hemen Ara