Çorum Marka Patent Tescil

Çorum

Marka Patent Hizmetleri

Çorum ilinde tüm marka ve patent işlemleriniz için yanınızdayız. Size sunduğumuz hizmetlerimizi daha yakından inceleyin.

Çorum patent ve marka tescili işlemlerinizi hızla çözüme kavuşturmak için markamızı tercih edebilirsiniz. Günümüz koşullarında alınması son derece gerekli olan ancak alımı sırasında çoğu kimsenin zorlanacağı patent işlemlerine getirdiğimiz çözüm odaklı yaklaşım ile birlikte kısa sürelerde etkili sonuçlar alınmasına yardım ediyoruz. Bu sayede buluş ya da ürünleriniz koruma altına alınabilmektedir.

Çorum Patent Nedir?

Çorum patent hizmetleri buluş ya da ürünlerinizin kullanım hakkını tamamen size sağlanması için verilmektedir. Patent, kişi ya da kuruluşların kendi üretimleri ya da gelişimleri olan buluş ya da ürünün kullanım, üretim ve pazarlama haklarının sadece kendilerine ait olmalarına denilmektedir. Bir buluşun patentine sahip olmak demek, sadece o ürünün haklarının patent sahiplerinde olması anlamına gelmektedir. Bu bakımdan başkalarının kâr elde etmesinin önüne geçildiği gibi aynı zamanda marka değerinin de korunmasına yardımcı olmaktadır.

Patent alındığı durumlarda buluşun sahiplerinin dışında üçüncü kimseler tarafından buluş – ürünün kullanılması yasal çerçeve gereğince yasaklanmaktadır. Kullanılması halinde ise büyük cezai yaptırımlar söz konusu olmaktadır. Günümüzde pek çok ürün ve buluşta patent başvurusu yapılabilmektedir.

Ancak patent başvuruları yapmak için konuya hakim olmalı ve gereken prosedürü izlemek gerekmektedir. Bu durum ise hem bilgi eksikliğinden hem de iş temposu yüzünden pek çok kimsenin yapacağı bir eylem olmamaktadır. Hatalı ya da eksik yapılan başvurular olumsuz sonuçları için firmamız tarafından patent başvurusu hizmeti almak daha kısa sürelerde ve etkili sonuçlar almaya yardım edecektir.

Ayrıca Çanakkale patent hakkında bilgilere de bakabilirsiniz.

Çorum Patent Hizmetleri Nedir?

Firmamız tarafından sunulan patent hizmetleri tamamen müşteri ve sonuç odaklı olmaktadır. Zorlu ve yıpratıcı bir süreç olan patent almayı çok kolay ve hızlı hale getiren sistemimiz, bu sayede başvuru sahiplerine zaman ve maddi açılardan tasarruf imkânı sunmaktadır. Kişilerin bireysel başvuru yaparken yaşayacakları her sorunu ortadan kaldıran çalışma anlayışımız, böylelikle ruhsal olarak yıpranmaların da önüne geçmektedir.

Patent hizmetleri bakımından öncelikle buluşun ne hakkında olduğuna dair buluş özeti hazırlanmaktadır. Daha sonra ise buluş başvurusu için çok önemli olan tarifname yapılmaktadır. Bu kısımda ürün hakkında gereksiz bilgilere girmeden ancak yine de detaylı bir şekilde ürünün açıklaması yapılmaktadır. Hangi şekilde yapıldığı, hangi ihtiyacı gidereceği ve hangi alanlarda kullanılacağı detaylı bir şekilde açıklanmalıdır. Burası başvuru sonucu için çok önemli olduğu için profesyonel bir şekilde hazırlanmalıdır, aksi halde sonuç olumsuz olabilecektir. Daha sonra ise ürünün farklı açılardan yapılmış ve nasıl oluştuğunu gösteren teknik çizim kısmı gelmektedir. Bu kısım da yine profesyonel uygulama gerektirdiği için firmamızdan destek alınması doğru şekilde sonuçlar verecektir.

Bu belgeler ile birlikte gerekli ön araştırmanın da firmamız tarafından yapılması başvuru sonucunun ne olacağına dair ön tahmini sağlamakta ve böylece zamandan yine tasarruf edilmesine olanak tanımaktadır. Çorum patent işlemleri tamamen süreci en ekonomik ve hızlı şekilde halletmeniz içindir.

Cadde Patent fikri hakların yönetimi konusunda ulusal ve uluslararası platformda hizmet vermektedir.

Çalışma Saatleri

9.00 - 18.00 Pazartesi - Cumartesi

Canlı destek ve ayrıntılı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

Hemen Ara